1

Program

Zpět na přehled všech umělců

Studio DAMÚZA

Studio DAMÚZA působí na divadelní scéně již od roku 1999, kdy ho založili tehdejší studenti Katedry produkce DAMU za účelem propagace studentské tvorby. V současné době se pod značkou DAMÚZA skrývá produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky a ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU.
Ve své tvorbě se zaměřují na autorské inscenace, především na loutkové, výtvarné a objektové divadlo pro děti i dospělé. Mladým začínajícím umělcům poskytují příležitost realizovat vlastní divadelní projekty, a získat tak zkušenosti v oboru. Profesionálním umělcům pak nabízí možnost nezávislé tvorby mimo kamenná divadla – tvůrčí svobodu a možnost experimentů a seberealizace. Hlavní součástí tvorby jsou inscenace pro rodiny s dětmi, ve kterých se dětský divák stává rovnocenným partnerem. Cílem je, aby rodiče bavilo s dětmi na představení trávit čas, mimo to chtějí podněcovat otázky a nápady, které podpoří jejich společný dialog.
Studio DAMÚZA má na repertoáru více než 20 inscenací pro rodiny s dětmi a pro dospělé publikum. Za rok odehraje na 300 představení. Je také pořadatelem tří festivalů: KUK, VyšeHrátky a Nekropolis.

 

Místo působení: Praha

https://damuza.cz

Představení

Dostávejte důležité novinky jako první