1

Program

Zpět na přehled všech umělců

Vetřelci

25 min / divadlo / english friendly / věkově neomezeno

Do programu

Autor, režie a hraje: Olivier Rannou
Spolupráce na inscenaci: Gaëtan Emeraud
Zvláštní poděkování Pascalovi Pellanovi, Alanu Floc’hovi a Agnès Dupoirier

Krátkometrážní divadlo neidentifikovaných objektů.


Jsme ve vesmíru sami? Zdá se, že ne! V temnotě vesmíru se skrývá tlumená hrozba. K Zemi se blíží podivné želatinovité bytosti. Jejich záměry jsou však stále neznámé. Zelení mužíčci přistávají na naší planetě a ve vzduchu visí jediná otázka: Je svět připraven hostit tyto podivné bytosti z jiné planety? Konfrontace je nevyhnutelná. Podaří se našim armádám zvítězit? Rozpadne se náš svět? A co je zač ta znepokojivá postava, napůl polobůh, napůl hrobník, která tento příběh tvoří přímo před zraky užaslých diváků? Ve třiceti minutách budeme svědky zjevení se létajících talířů, invaze mimozemšťanů, nasazení ozbrojených sil a zničení hlavních světových metropolí. Přihlížíme konci lidstva?


Krátká objektová inscenace, jež si vystačí se stolem místo jeviště, je do značné míry inspirovaná sci-fi filmy z 50. let a estetikou vědeckofantastických filmů vůbec. Celkové pojetí, od řazení scén až po zvukovou stopu, je poctou a zároveň ironicky laděným komentářem filmového univerza snímků o mimozemské invazi. 


Inscenace byla hrána na mnoha festivalech ve Francii i v zahraničí. Připojte se k zástupu diváků fascinovaných malými zelenými želatinami! 


Projekt vznikl za finanční podpory Spectacle vivant en Bretagne.

https://www.compagnie-bakelite.com/index.php

Další představení tohoto umělce

Dostávejte důležité novinky jako první