1

Program

Zpět na přehled všech umělců

Šípková Růženka

50 min / divadlo / pro rodiny s dětmi

Do programu

Maňásková groteska na motivy nesmrtelné pohádky. Zlá sudička nedostala od královského páru pozvánku na křtiny jejich dcery Růženky. Protože je to ale sudička vytrvalá, nenechá se tím odradit a snaží se za každou cenu dostat dovnitř jinak. Podaří se jí to? Kdo zná tento staletími prověřený pohádkový příběh, ten dobře ví, že ano. Naše inscenace jej vypraví jako maňáskovou grotesku o neodbytnosti osudu, který když vyhodíte dveřmi, vrátí se vám oknem. A to doslova. Vedle sudiček zlých jsou ale naštěstí také sudičky hodné. A po světě se navíc potuluje spousta princů hledajících štěstí, kteří jsou připraveni zakleté princezny ve vhodnou chvíli vysvobodit. Inscenace vycházející z klasických pohádkových námětů jsou nedílnou součástí dramaturgie Divadla Drak.

 

Po úspěšné a oceňované inscenaci O bílé lani či novější O zlaté rybce se nyní na repertoáru Draku po dlouhých letech znovu objevuje také inscenace inspirovaná jednou z vůbec nejslavnějších klasických pohádek, Šípkovou Růženkou. Tento známý příběh o krásné královské dceři stižené kletbou se dočkal bezpočtu zpracování od nejrůznějších tvůrců, které provokuje svou metaforičností a obrazivostí, a pro loutkové divadlo je jako stvořený. Díky své vrstevnatosti navíc dokáže oslovit jak diváky v raně školním věku, tak i ty starší. Pro diváky od 6 let.

 

Autoři/Authors: Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček, Režie/Directed by: Jakub Vašíček, Scéna/Stage design: Kamil Bělohlávek, Kostýmy/Costumes: Tereza Vašíčková, Loutky/Puppets: Tereza Vašíčková, Hudba/Music: Daniel Čámský, Dramaturgie/Dramaturgy: Tomáš Jarkovský, Hrají/Cast: Pavla Lustyková, Jan Popela, Milan Žďárský, Petr Seiner, Pavel Černík, Jan Čipčala

www.draktheatre.cz

Další představení tohoto umělce

Dostávejte důležité novinky jako první