1

Program

Zpět na přehled všech umělců

Cesta

60 min / divadlo

Divadelní road movie o cestě, která je cílem. Inscenace o větru ve vlasech. Hudebně-divadelní jam session inspirovaná fenoménem iniciační cesty procházejícím historií americké literatury od Marka Twaina, přes Jacka Londona, Jacka Kerouaca až ke Cormacu McCarthymu.

 

Náš hrdina (pojmenovali jsme ho Jack na upomínku dvojice tuláků, literátů London–Kerouac) je student literatury, který má ale teoretizujícího a od reality i tvorby odtrženého studia po krk. A stejně tak spořádaného života ve městě a výhledu na nalajnovaný život v duchu amerického snu. Tak se této přítomnosti a budoucnosti rozhodne utéct, sbalí se a vydá se na stop. U krajnice potkává svůj protiklad, Hucka (na upomínku Huckleberryho Finna, prvního slavného vagabunda americké literatury), tuláka bez domova, bez závazků, bez plánů. Jako třetí do party pak k nim ještě přibude Carolyne, která na cestu utekla před svým snoubencem a blížící se svatbou. Ti tři se tedy vydávají na cestu a za její cíl si volí San Francisco – nejzápadnější výspu a město s pověstí svobodného ráje. Ale o cíl tu zase tak moc nejde. Důležitější je cesta samotná a její smysl nespočívá v cíli, nýbrž v pohybu. Pro diváky od 13 let.

 

Autoři/Authors: Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček, Scénář/Screenplay: Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček, Režie/Directed by: Jakub Vašíček, Scéna/Stage design: Kamil Bělohlávek, Kostýmy/Costumes: Tereza Vašíčková, Hudba/Music: Daniel Čámský, Dramaturgie/Dramaturgy: Tomáš Jarkovský, Hrají/Cast: Jazmína Piktorová, Milan Hajn, Dominik Linka, Luděk Smadiš, Milan Žďárský, Jiří Vyšohlíd, Pavel Černík, Jan Čipčala

https://draktheatre.cz/

Další představení tohoto umělce

Dostávejte důležité novinky jako první