1

Program

Zpět na přehled všech umělců

Cesta do Benátek

75 min / divadlo / věkově neomezeno

21:00

29/6/2022

Do programu

Autor: Bjørg Vik, překlad Jaroslava Vrbová
Režie: Alexandr Gregar
scénografie: Alexandr Gregar; kostýmy: soubor; zvuky, ruchy, hudba: Jan Fikejz; hrají: Věra Pojmanová, Alexandr Gregar, Petr Kubík, Kateřina Fikejzová Prouzová a spousta koček

Posmutnělá komedie. Starší bezdětní manželé žili celý život naplno a jeden pro druhého. Klavíristka a profesor hodně cestovali, milovali literaturu a umění. Dnes jsou chudí, téměř nevychází z bytu plného koček. Cestují tedy v obýváku. Do hor ve středním Norsku, kde se odehrává Ibsenova hra Peer Gynt, jezdili zvláště rádi. Obléknou si pumpky a větrovky, nazují pohorky, připraví svačinu. Na oblíbené vyhlídce citují Ibsena a vybavují si zažité výlety. V milovaných Benátkách si pochvalují vůně a italskou kuchyni. Co se stane, když do jejich světa vstoupí instalatér a nová uklízečka? Autorka (1935–2018) byla respektovaná norská spisovatelka, básnířka, dramatička a novinářka. Divadlo Exil uvádí hru v české premiéře.

https://www.divadloexil.cz/

Další představení tohoto umělce

Zrušení programu

V neděli 26/6 je z osobních důvodů zrušeno představení Bára a Anežka, Anežka a Bára. Namísto toho se odehrají hned dvě představení – Mišpacha Afterglow a Prometheus.
V neděli 26/6 je ze zdravotních důvodů zrušen Benefiční koncert PROSTOR PRO.
V neděli 26/6 je ze zdravotních důvodů zrušena beseda Bea Uusma – Beseda v šapitó.

Dostávejte důležité novinky jako první