1

Články

Divadelní festival dnes končí

Divadelní festival dnes končí

Svátek divadla, hudby a živého umění – Regiony Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové dnes zakončí své osmidenní konání. Přijďte si vychutnat poslední den a využít finální možnosti zhlédnout jedinečné kulturní zážitky.

25. 6. 2021

HADRIÁN: Ve stínu lesa (recenze)

HADRIÁN: Ve stínu lesa (recenze)

Stín kapradiny z Divadla Lampion přivezl velmi důmyslné a hravé zpracování Čapkovy novely. Dva pytláci zůstanou po zabití hajného uvězněni v lese, ze kterého pro ně není úniku ani před sebou samými. Velká deska, kde se celá inscenace odehrává, sama o sobě vytváří určitou hranici, kterou nelze překročit. V ní se v různé momenty objevují díry a skulinky, kterými se na scénu dostávají loutky, hlavy dalších dvou hereček (Lucie Radimerská, Štefanie Šubová), které ztvárňují většinu ostatních postav, a překvapivě také menší domek. Scénografie Olgy Ziębińské tak neustále technicky překvapuje a diváka navnazuje na další vychytávky.

24. 6. 2021

HADRIÁN: Jsme na začátku zabíhání

HADRIÁN: Jsme na začátku zabíhání

V programu a ulicích hradeckého festivalu narazíte také na umělecké duo Heleny Urban a Jakuba Urbana. Od Koťátka zkázy můžete čekat humor, kterému se práší od úst, sebeironii, párovou akrobacii, ležérní pantomimu a mnohem víc.

24. 6. 2021

FESTIVALOVÉ RADOVÁNKY MÍŘÍ KE SVÉMU CÍLI

FESTIVALOVÉ RADOVÁNKY MÍŘÍ KE SVÉMU CÍLI

Festivalové radovánky se pomalu blíží do cílové rovinky. Předtím, než se začneme připravovat na finální sprint směrem k cílovému bodu, se spolu pojďme naposled nadechnout a vychutnat si divadelní atmosféru.

24. 6. 2021

Středa, divadla je třeba

Středa, divadla je třeba

Na poslední červnový týden se Hradec každý rok promění v rybník plný kulturních ryb. Stačí nahodit uzdu a můžete si přijít ulovit jedinečný divadelní či hudební zážitek. Je to jen na vás, výběr je veliký – máme zásobu středomořských divočin či lokálních pochoutek.

23. 6. 2021

HADRIÁN: Neumíme ovlivnit, na kterou strunu právě komu brnkneme

HADRIÁN: Neumíme ovlivnit, na kterou strunu právě komu brnkneme

Jakub Maksymov vystudoval režii na Katedře alternativního a loutkového divadla na DAMU. Od té doby vytvořil několik autorských inscenací, pravidelně režíruje v Divadle Lampion v Kladně, hostuje v Srbsku v divadle v Novem Sadu a před necelým týdnem měl premiéru inscenace Tesla v Městských divadlech pražských. Letos získal Cenu divadelní kritiky 2020 za Talent roku. Na Regiony přijíždí se Stínem kapradiny podle novely Karla Čapka z Divadla Lampion a s inscenací Prefaby, na které spolupracoval jako dramaturg s Dominikem Migačem.

22. 6. 2021

Divadelní festival je v plném proudu

Divadelní festival je v plném proudu

Festival Regiony se přehoupl do své druhé poloviny a potrvá až do pátku 25/6. Zůstaňte s námi i nadále a pojďte si užít i druhou část osmidenního divadelního maratonu plného elektrizujících zážitků.

22. 6. 2021

HADRIÁN: Prešovský ostrý start!

HADRIÁN: Prešovský ostrý start!

Program letošních Regionů se zjevně nehodlá s nikým a ničím příliš mazat. Již ve svém úvodu nechá zaznít jeden z nejzajímavějších hlasů současné divadelní režie. Umělkyni s výrazným tvůrčím rukopisem, odhodláním mluvit i o nepříjemných věcech a odporem ke kompromisům. Inscenace Kramerová versus Kramer je vztahovou vivisekcí v přímém přenosu a osobitou interpretací možná aktuálně nejprogresivnější divadelní grupy na Slovensku. Přijměte pozvání k rozhovoru s její režisérkou, Juliou Rázusovou!

21. 6. 2021

Kulturní tsunami pokračuje

Kulturní tsunami pokračuje

O víkendu se Hradcem přehnala festivalová bouře plná divadelních představení, koncertů a nejrůznějších projektů živého umění v rukou kreativců. Doufáme, že jste se stejně jako my nechali unášet na vlnách kultury a užili si pořádnou salvu zážitků. Tím, ale nekončíme!

21. 6. 2021

Víkendové radovánky se blíží ke konci

Víkendové radovánky se blíží ke konci

Víkendové radovánky se blíží k jejich festivalovém konci. Pojďte s námi zahnat chmury pracovního týdne divadlem, hudbou či návštěvou výtvarného marketu.

20. 6. 2021

Připravte se! Roztáčíme víkendové kolo kulturních zážitků

Připravte se! Roztáčíme víkendové kolo kulturních zážitků

Po více jak ročním kulturním detoxu máme za sebou úspěšný start do osmidenního festivalového hodování. Jsme moc rádi, že váš kulturní apetit neztratil na chuti a jdete do toho s námi!

19. 6. 2021

Svátek kulturních kratochvílí začíná

Svátek kulturních kratochvílí začíná

Ojedinělá, pulzující událost reflektující bohatý průřez aktuálního tuzemského i světového kulturního dění dnes začíná a potrvá až do pátku 25. června. Již tradičně se koná na několika desítkách scén – v Klicperově divadle, Divadle Drak a na mnoha venkovních scénách v historickém centru města – od Žižkových sadů až po Gočárovy schody nebo Letní kino Širák.

18. 6. 2021

Divadelní festival v Hradci Králové se letos koná v plném rozsahu

Divadelní festival v Hradci Králové se letos koná v plném rozsahu

Červnový divadelní festival, který má v Hradci Králové více než pětadvacetiletou tradici, ohrožovala do poslední chvíle nepredikovatelná vládní opatření a omezení. Nakonec však současná rozvolnění umožní, aby se tradiční svátek divadla a živého umění uskutečnil sice za zpřísněných podmínek, ale v plném programovém rozsahu včetně zahraničních hostů. Hradec Králové tak i letos ožije divadlem v termínu od 18. do 25. června 2021!

8. 6. 2021

Zahajujeme předprodej vstupenek

Zahajujeme předprodej vstupenek

Červnový divadelní festival, který má v Hradci Králové více než pětadvacetiletou tradici, ohrožovala do poslední chvíle nepredikovatelná vládní opatření a omezení. Současná rozvolnění však nakonec umožní, aby se tradiční svátek divadla a živého umění uskutečnil sice za zpřísněných podmínek, ale v plném programovém rozsahu včetně zahraničních hostů. Hradec Králové tak i letos ožije v termínu od 18. do 25. června 2021 divadlem!

30. 5. 2021

Nový název a nová vizuální identita

Nový název a nová vizuální identita

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů a jeho mladší část Open Air Program patří již více než čtvrt století mezi nejvýznamnější kulturní události královéhradeckého regionu a představuje největší divadelní přehlídku v České republice. Po červnu 2020, kdy se festival uskutečnil v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, připravují pořadatelé na rok 2021 plnohodnotný 26. ročník. Ten se poprvé představí pod inovovaným názvem a novou vizuální identitou.

11. 1. 2021

Divadlo evropských regionů & Open Air Program – Letos jinak je u konce!

Divadlo evropských regionů & Open Air Program – Letos jinak je u konce!

Tradiční královéhradecký festival Divadlo evropských regionů, který oslavil v loňském roce 25. narozeniny a současně jeho Open Air Program 20. narozeniny, se letos neuskutečnil v tradiční podobě, na jakou jsou divadelníci i jejich diváci zvyklí. Přesto se tři hlavní organizátoři celé akce, a to Klicperovo divadlo, Divadlo Drak a kulturní neziskovka kontrapunkt rozhodli připravit alternativní, a přesto atraktivní program, který připomněl oslavu divadla.

30. 6. 2020

Děkujeme Animatu za nové webové stránky

Děkujeme Animatu za nové webové stránky

Studio Animato sídlí v Hradci Králové, kde tvoří weby a on-line obsah, co má hlavu a patu. 17členný tým během roku navrhuje weby, píše texty, natáčí videa a produkuje fotky pro on-line projekty. Ve spolupráci s klienty posiluje jejich značky. Nový web vytvořili i nám.

26. 6. 2019

Dostávejte důležité novinky jako první