1

Úterní festivalové tipy

REMÍZA, REPARÁT, RENOMÉ — JE TO 4:4 A DNEŠNÍM DNEM OFICIÁLNĚ VSTUPUJEME DO DRUHÉ PŮLI FESTIVALU. TAK NEVÁHEJTE A VYRAZTE DO HISTORICKÉHO CENTRA HRADCE NA ČTYŘDENNÍ FESTIVALOVÝ REPARÁT. POSLEDNÍ ČTYŘI DNY NA TO ZÍSKAT RENOMÉ FESTIVALOVÉHO DIVÁKA.

TIPY NA DNEŠNÍ DEN

Pátý festivalový den, pátá festivalová doporučení — jestli byste se měli dneska něčím kulturně zregenerovat, tak tímhle ↓↓

Světlonoš
Ocitáme se v kulturně společenské situaci, kdy je potřeba rozsvěcet světlo namísto proklínání tmy. Čím urputněji však hledáme světlo v temnotě, tím jasněji cítíme, že to temno, jsme my sami. Kde však končí světlo a začíná temnota? Inscenace je reakcí na několikaletý pocit nevyhnutelnosti redefinovat loutku v současném světě směrem k jejímu spirituálnímu obsahu.
Vstupenky jsou stále k zakoupení online nebo na prodejních festivalových místech.

Strýček Váňa
Psychologická komplexita hrdinů Strýčka Váni, jejich dilemata, problémy a strasti se až nečekaně podobají pocitům současného člověka. Režisérka Małgorzata Bogajewska inscenuje Čechova tady a teď. Současné jsou kostýmy, scéna, pocity i mezilidské vztahy. Autorka se detailně zaměřuje na každou postavu, každý její pohyb. Výsledkem je působivý herecký koncert. 
Vstupenky jsou stále k zakoupení online nebo na prodejních festivalových místech.

SENTIMETAL – Noc, kdy na Kavčím plácku umřel Michael Jackson a Orestés se na to jenom díval
Intenzivní ponor do minulého času. Hradecký divadelní festival, Kavčí plácek, vojenský stan Vosto5ky a uplynulé roky. Ve spojení s textem renomovaného dramatika René Levinského se tak chlapci pouští na tenký led antických konotací, osobní výpovědi a dojetí nad sebou samými.
Vstupenky jsou stále k zakoupení online nebo na prodejních festivalových místech. 

5_den_tipy_edited

JAZYKOLAM PRO DNEŠNÍ DEN
Letošní téma je samo o sobě slovní hříčkou, nemyslíte? Pro zpestření vám posíláme jazykolam pro dnešní den vztahující se k Regionům.

Před divadlem zdegenerovaná mysl, po divadle zregenerovaná mysl.

Dostávejte důležité novinky jako první