1

Tipy na úterní festivalový program

DNEŠNÍM DNEM VBÍHÁME DO DRUHÉ PŮLE FESTIVALOVÉHO MARATONU. POKUD JSTE DOSUD VÁHALI A SLEDOVALI VŠE POUZE Z LAVIČKY, NYNÍ JE NEJVYŠŠÍ ČAS SE PŘIPOJIT A UŽÍT SI DIVADLA, HUDBY A ŽIVÉHO UMĚNÍ. PŘINÁŠÍME PÁR TIPŮ, CO VIDĚT, SLYŠET, ZAŽÍT.
DIVADELNÍ TIPY
Čarokrásno kolektiv budou mít před Divadlem Drak dnes dílnu pro děti Utíkej, Káčo, utíkej! Tak přijďte tvořit, bude to pohádkové.
Hned dvakrát budete dnes moci zhlédnout v Městské hudební síni inscenaci Návštěva u malé smrti od souboru ANSUV. Inscenace je jako jemný obraz, vystižený v odlescích světla a stínu, který proniká hluboko do nitra diváka. Je plná spletitých a křehkých detailů, které vybízejí k ponoru do vlastní hloubky. Jaký vnitřní svět se po jejím zhlédnutí zjeví, závisí na niterné otevřenosti diváka a na tajemném spojení divákova pohledu a něžného doteku příběhu, který se mu odhaluje.
JEDL dílna rozehraje večer Divadelní šapitó se svým představením Vysoká hra. Hrát Vysokou hru znamená hrát o život. Vysoká hra vyrostla z přátelství čtyř výjimečných studentů remešského lycea. Mladíci byli fascinováni dětským pohledem na svět, který prostupuje překážkami fyzického světa a dostává se k podstatě. Hledání podstaty a absolutna mělo podobu experimentů s vlastním tělem, užívání drog a noření se do snového světa. Všechny členy spojovala jedna touha: poznat svět za hranicí smrti. Někteří z nich byli své touze ochotni obětovat vše...
V Klicperově divadle se představí Činoherní studio s představením Peer Gynt. Peer Gynt – na sociálních sítích, ve spirituálním pornu, v říši sebeimaginace a sebeprezentace. Peer Gynt sobě. Peer Gynt slamuje. Peer Gynt prokrastinuje. Všechno a nic. Hlavně nebýt průměrný, obyčejný, zaměnitelný. Jízda začíná. Your favorite antihrdina is coming, let’s make some spiritual Peer-porno!
HUDEBNÍ TIPY
Přijďte nasát atmosféru do Hudebního šapitó s Branko's BridgeŽivelná energie Branko's Bridge připomíná skok z mostu, ke kterému se kapela ve svém názvu odkazuje. Kombinace psychedeliky, diska a vlnících se surfových melodií či britského post-punku vypadá zvláštně, ale zní skvěle.
Před Drakem v šapitó zazní Orchestr posledního dne a Letní scénu roztancuje kapela K2.
R24_headliners_1080x1360_bez log_35
FOTO Z FESTIVALU
Chcete se podívat na fotky z předchozích dnů, ale nevíte kudy kam? Výběr toho nejzajímavějšího naleznete na našich webových stránkách nebo na Facebooku Regionů.
 

HADRIÁN
Denní festivalový zpravodaj. Rozhovory, recenze, reportáže, glosy, pozvánky i aktualní denní program. Čtení nejen pro dlouhou chvíli před začátkem představení. Aktuální číslo je k dostání u informačního centra a u velkých scén. Všechny čísla poté naleznete i online. Tak s chutí do čtení!

 

VSTUPENKY
Vstupenky je možné zakoupit on-line či v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a ve Festivalovém infocentru v Žižkových sadech. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

FESTIVALOVÝ KATALOG
I letos si můžete zakoupit festivalový katalog. Najdete v něm kompletní program s anotacemi a fotografiemi letošních headlinerů.

 

MŮJ PROGRAM
Program je zveřejněn na našich webových stránkách, v programu je možné vyhledávat a filtrovat podle dne konání, lokality, umělce či typu programu. Navíc si můžete sestavit svůj festivalový kalendář na míru a uložit jej do záložky Můj program.

R24_headliners_1080x1360_bez log_63

Dostávejte důležité novinky jako první