1

Tipy na poslední festivalový den

JE PŘED NÁMI POSLEDNÍ DEN A MY VÁM PŘINÁŠÍME NĚKOLIK TIPŮ, JAK HO POUŽÍT NA MAXIMUM. PONOŘTE SE DO ZÁVĚREČNÉHO FESTIVALOVÉHO RYTMU, NECHTE SE UNÉST PROUDEM INSPIRATIVNÍCH PŘEDSTAVENÍ A ZÁVĚREM NASKOČTE NA HUDEBNÍ VLNU. DĚKUJEME, ŽE JSTE SOUČÁSTÍ TÉTO NEZAPOMENUTELNÉ JÍZDY!
DIVADELNÍ TIPY
Kam s dětmi?
Největší dětská galerie v České republice Sladovna Písek si připravila dílnu REGÁLIO v Plenéru Divadla Drak. V rámci REGÁLIA se pracuje s výrobním odpadem, odosobněnými předměty, přebytky, ale také s přírodninami, které jsou dětmi zkoumány z různých úhlů pohledu pro nalezení nových souvislostí. Celý proces otevírá možnost objevných zážitků a estetických překvapení, a poskytuje tak inspiraci a podporu kreativnímu myšlení a práci s materiály.
DÁREK ZA VYSVĚDČENÍ! Nezávislé alternativní loutkové divadlo Buchty a loutky má pro školní děti dárek za vysvědčení, a to představení Zlatá husa. Doražte.
Na Malém náměstí bude po celé odpoledne k dispozici nonverbální skříňkové divadlo od Musaši Entertainment Company  FUNUSNA ZÁHONĚLoutkové miniatury vytvořené na míru festivalu.
Ve Studiu Beseda se odpoledne představí Slovácké divadlo se svým představením Láska, vzdor a smrtNapínavý milostný příběh provedený formou „syntetického divadla“, sdružujícího hudební, hereckou i výtvarnou složku. Tato lidová hra tvoří tematický oblouk od odvěké touhy mladých lidí všech dob po lásce, přes vzdor jako výraz hrdosti člověka před pokořením až k odvážnému dialogu se smrtí jako se spravedlivým zrcadlem lidského svědomí.
Večer na Hlavní scéně Divadla Drak uvede nezávislá profesionální scéna Divadlo D21 svou inscenaci TartufflážTartuffláž je o pokrytectví. A o „demaskaci“ (demaskování). Demaskaci pokrytectví. Co když se ale pokrytectví chce samo demaskovat? Je to ještě pokrytectví? A co když se ale pokrytectví chce samo demaskovat a chová se u toho pokrytecky? A co když pokrytectví neví, že je pokrytectvím? Je to stále pokrytectví? Nebo je to chyba? A čí?
 
 
HUDEBNÍ TIPY
Na Letní scéně to rozjede skupina MaloneMladá pop-rocková kapela pěti kámošů z Hradce Králové, která se vyznačuje energickými a podmanivými melodiemi s multižánrovým přesahem do hip hopu, synth popu, metalu, indie, funku, reggae, nebo i jazzu. Zakládá si na osobitých a decentně provokativních českých textech, moderním zvuku a hudební bohatosti.
A co se bude dnes dít v Hudebním šapitó? Nejdříve se představí alt popová pražská Iggy MayerovMelancholické melodie, reverbem nasáklé kytary, výrazné synťákové linky, nekompromisní drum machine a texty o pomíjivosti vztahů a křehkosti duše. Poté bude následovat český zpívající boyband Good Times Only
 
R24_headliners_1080x1360_bez log_52

FOTO Z FESTIVALU

Chcete se podívat na fotky z předchozích dnů, ale nevíte kudy kam? Výběr toho nejzajímavějšího naleznete na našich webových stránkách nebo na Facebooku Regionů

 

PRAKTICKÉ OKÉNKO

VSTUPENKY

Vstupenky je možné zakoupit on-line či v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a ve Festivalovém infocentru v Žižkových sadech. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

FESTIVALOVÝ KATALOG

Jste stará škola a máte radši vše na papíře? My taky! I letos si proto můžete zakoupit festivalový katalog. Najdete v něm kompletní program s anotacemi a fotografiemi letošních headlinerů.

 

MŮJ PROGRAM

Vytvořte si svůj program! Program je zveřejněn na našich webových stránkách, v programu je možné vyhledávat a filtrovat podle dne konání, lokality, umělce či typu programu. Navíc si můžete sestavit svůj festivalový kalendář na míru a uložit jej do záložky Můj program.

 

HADRIÁN

Denní festivalový zpravodaj. Rozhovory, recenze, reportáže, glosy, pozvánky i aktualní denní program. Čtení nejen pro dlouhou chvíli před začátkem představení. Aktuální číslo je k dostání u informačního centra a u velkých scén. Všechny čísla poté naleznete i online. Tak s chutí do čtení!

Dostávejte důležité novinky jako první