1

Tipy na pondělí s Regiony

SE VSTUPEM DO NOVÉHO PRACOVNÍHO A ŠKOLNÍHO TÝDNE JE I NADÁLE DIVADELNÍ FESTIVAL S VÁMI A PŘINÁŠÍ BOHATÝ KULTURNÍ PROGRAM. PŘIJĎTE ZAHNAT CHMURY NOVÉHO TÝDNE NA REGIONY!
NOVÝ CIRKUS NA REGIONECH
Hlásíme, že rádius festivalu se dnes rozšíří do Letního kina Širák. Začátek týdne totiž bude patřit novému cirkusu v podání dvou špičkových souborů. 
Dnes se vám v Letním kině Širák představí vítězové prvního ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent – akrobatické duo DaeMen – spolu s dalšími performery z řad tanečníků a akrobatů pod vedením uznávané choreografické persóny Jarka Cemerka s projektem The Losers. Novocirkusové představení chce být současnou reflexí faktu, že v dnešním zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svoji osobnost a vizi svého soukromého i partnerského života. Chce si klást otázku, kde se nalézají naše hranice, kdo je naším vzorem, láskou a partnerem. Kromě výher přináší život také prohry. Člověk se stává lůzrem, a to třeba i na poli lásky. Vpřed se ubírá krkolomnou, trnitou cestou a záblesky radosti dávají naději, že třeba někdy dospěje k cíli a zvítězí. 

Zítra poté hned dvakrát uvede Cirk La Putyka, největší profesionální soubor na poli nového cirkusu u nás, svoji inscenaci La Putyka. Momentky z (ne)obyčejné české hospody. Akrobacie, tanec, loutky, sportovní výkony a živá hudba slité do jedné novocirkusové sklenice. Hospodská fantazie a změněná realita, v níž přestávají platit fyzikální zákony a hosté jsou svědky i původci nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů. K 15. narozeninám tohoto legendárního představení přiváží nyní jejich cirkus v oroseném půllitru i na hradecké venkovní jeviště!

R24_headliners_1080x1360_bez log_62
DIVADELNÍ TIPY
Neláká vás nový cirkus? Nevadí, pojďte si podívat, co vám přinášíme z divadelního a hudebního soudku.
V Laboratoři Divadla Drak i dnes uvede belgický soubor TOF Théâtre svou inscenaci Léto 69 / Été 69„Imprese jednoho dávného letního odpoledne, po kterém už zbyly jen vzpomínky a jedna rekvizita jako hmatatelný důkaz, že paměť neklame. Vzpomínka konkrétní až k uzardění a stejně tak něžná. Vzpomínka sladká a bolestná zároveň, protože připomíná lásku, vášeň, ale taky ztrátu, kterou už nelze nahradit. A také vzpomínka oživená s neokázalou divadelní a loutkářskou bravurou." Poté bude následovat debata Kitchen Table: Léto 69 / Été 69. 
V Klicperově divadle můžete vidět pražské Divadlo pod Palmovkou s jejich Prodanou nevěstouDo vsi přijíždí pouť, všichni se veselí. Jen Mařenka se trápí. Má si vzít ženicha, kterého nemiluje. Mařenčin milý Jeník ji utěšuje, že jejich věrná láska překoná všechny nástrahy. Kecal ale chce za každou cenu dojednat svatbu Mařenky s koktavým a hloupým Vaškem. Jeník mezitím uzavře geniální smlouvu. Ale jak to nakonec dopadne, když všichni pořád tak trochu lžou a myslí jenom na sebe? Je Jeník skutečně lepší ženich než Vašek? Dobrá věc se podařila? Opravdu?
HUDEBNÍ TIPY
V Šapitó Divadla Drak to večer rozjedou Střídmí Klusáci v Kulisách VišníKapela, co dokáže proměnit jakoukoli situaci v místo, kde právě v tu chvíli chcete být. Mají autorské písně a mezi nima mluví. Propojují hudbu s divadlem, poezií a stand-up comedy. A to na světové úrovni.
Žižkovy sady přivítají NOSTAE ox. Umělce, který se vydává se svou hudbou do neznáma. Experimentuje a hledá zvuk, jenž přináší publiku silnou emoci. Emoci, kterou nikde jinde nezažijí. Jeho písně se zabývají tématy jako jsou deprese, sny, láska, zlomená srdce, zmarněné životy a vlastní prožitky ze světa kolem něho.
A před Klicperovým divadlem se rozezní Jazz Police. Kapela kombinuje jazzový repertoár s populární a taneční hudbou. Ve vlastních úpravách představuje hity známé například v podání Stinga, Adele, Bruno Marse, Coldplay nebo Pink. 
R24_headliners_1080x1360_bez log_15
FOTO Z FESTIVALU
Chcete se podívat na fotky z předchozích dnů, ale nevíte kudy kam? Výběr toho nejzajímavějšího naleznete na našich webových stránkách nebo na Facebooku Regionů.

HADRIÁN
Denní festivalový zpravodaj. Rozhovory, recenze, reportáže, glosy, pozvánky i aktualní denní program. Čtení nejen pro dlouhou chvíli před začátkem představení. Aktuální číslo je k dostání u informačního centra a u velkých scén. Všechny čísla poté naleznete i online. Tak s chutí do čtení!

 

VSTUPENKY
Vstupenky je možné zakoupit on-line či v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a ve Festivalovém infocentru v Žižkových sadech. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

FESTIVALOVÝ KATALOG
I letos si můžete zakoupit festivalový katalog. Najdete v něm kompletní program s anotacemi a fotografiemi letošních headlinerů.

 

MŮJ PROGRAM
Program je zveřejněn na našich webových stránkách, v programu je možné vyhledávat a filtrovat podle dne konání, lokality, umělce či typu programu. Navíc si můžete sestavit svůj festivalový kalendář na míru a uložit jej do záložky Můj program.

R24_headliners_1080x1360_bez log_36

Dostávejte důležité novinky jako první