1

Tipy na festivalovou neděli

JE TU NEDĚLE NA REGIONECH A S NÍ TIPY, NA CO ZAJÍT! PŘIJĎTE SI UŽÍT PŘEDSTAVENÍ, KDE SE BUDETE CHVĚT VZRUŠENÍM, HUDBU, KTERÁ VÁS DOSTANE DO STAVU TEKUTÉ HARMONIE, A PERFORMANCE, KTERÉ VÁS VYVEDOU Z ROVNOVÁHY, ČI SI JEN VYCHUTNAT PULZUJÍCÍ ATMOSFÉRU KOLUJÍCÍ HISTORICKÝM CENTREM HRADCE A PŘILEHLÝMI PARKY A PLENÉRY.
DIVADELNÍ TIPY
Nedělní festivalový program se rozšíří o nové festivalové místo - Plenér u Zdrávky. Hned dvakrát bude k vidění inscenace Včely od souboru Loutky bez hranic. Interaktivní výtvarně-divadelní instalace o fascinujícím světě společenství včel medonosných.
 
Divadlo Drak dnes uvede dvě svá představení. Úplně pro ty nejmenší diváky a divačky připravilo představení Tichohoří Gumák. Nenarativní inscenaci volně inspirovanou výtvarnou a grafickou poezií, tvorbou absurdní, surrealistickou, dadaistickou, výtvarným art brutem, nonsensem i dětskými říkankami nabízí příležitost pro prvotní setkání s uměním. Pro starší děti poté pohádkový ready-made podle Boženy Němcové Sedmero krkavců. Autorskou inscenaci na motivy klasické pohádky o hledání klidu v rozevláté mysli, o síle vůle a o neposedné duši, která může nalézt pokoj až s notnou dávkou sebezapření a odvahou obětovat se pro druhé, doplňuje řadu drakovských inscenací, které staví na osvědčených pohádkových titulech. 
 
Klicperovo divadlo přivítá na svých prknech dva zahraniční soubory. V odpoledních hodinách ve Studiu Beseda uvede bratislavské divalo Nude svou inscenaci Emily. Popová mozaika volně inspirovaná životem a smrtí nejradikálnější postavy britského feministického ženského hnutí zkoumá chování utlačovaného jedince v rigidní společnosti. Inscenace hledá hranice mezi aktivismem a terorismem, maskulinitou a feminitou, obětí a manipulátorem. Emilyin příběh nabízí témata úzce spjatá se stereotypním rozdělením světa, která rezonují i dnes a která vedou k palčivé otázce: Kam jsme se za tu dobu posunuli? Večer se poté na Hlavní scéně představí portugalský soubor SillySeason s jejich Králem Oidipem. V jejich podání se jedná o příběh dnešní doby. Myslet příliš dobře nebo myslet racionálně dnes představuje nemožný úkol. Je to dobou, v níž žijeme? Dobou, která nás zahlcuje informacemi, které nelze pojmout?
 
V Žižkových sadech uvede Cirkus TeTy vizuálně-pohybovou performance s prvky nového cirkusu a současného tance Ke zdi. Magie okamžiku vzniká na základě fragmentu obrazu a úhlu pohledu. Kovové objekty, odrazy prostoru, těla, formace a deformace, narušení, úhel pohledu… Tlak, tah, rovnováha, skluz, zhup, náklon, šikma, váha, vzdálenost, řád, tensegrity… Dá se nalézt ten pravý úhel pohledu? Vstupte s námi do jednoho prostoru. Ano, takové jsou podmínky. Jak se vám sedí ke zdi?
R24_headliners_1080x1360_bez log_33
HUDEBNÍ TIPY
A kam za hudbou? 
Do Šapitó Divadla Drak na Jelení loje. Jazz & swing & fun Lipstick deer cabaret – Okouzlující ženské pěvecké tělísko s doprovodem. Čtyři laně a jeden jelen v písních plachých i divokých.
Na Letní scénu Klicperova divadla na STO Jazz Orchestra.Repertoár kapely tvoří především populární skladby ve swingových úpravách, ale i jazzové standardy, funky a rockové aranže, latinsko-americké skladby a filmová hudba.
A do Žižkových sadů, konkrétně do Hudebního stanu, na půvabnou Báru Zmekovou. Skladatelku, pianistku a zpěvačku s nezaměnitelným projevem pohybující se ve svých písních s autorskými českými texty mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou, která se nebojí experimentu a objevování nových hudebních prostorů.

FOTO Z FESTIVALU
Chcete se podívat na fotky z předchozích dnů, ale nevíte kudy kam? Výběr toho nejzajímavějšího naleznete na našich webových stránkách nebo na Facebooku Regionů

R24_headliners_1080x1360_bez log_67

HADRIÁN
Denní festivalový zpravodaj. Rozhovory, recenze, reportáže, glosy, pozvánky i aktualní denní program. Čtení nejen pro dlouhou chvíli před začátkem představení. Aktuální číslo je k dostání u informačního centra a u velkých scén. Všechny čísla poté naleznete i online. Tak s chutí do čtení!

 

VSTUPENKY
Vstupenky je možné zakoupit on-line či v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a ve Festivalovém infocentru v Žižkových sadech. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

FESTIVALOVÝ KATALOG
I letos si můžete zakoupit festivalový katalog. Najdete v něm kompletní program s anotacemi a fotografiemi letošních headlinerů.

 

MŮJ PROGRAM
Program je zveřejněn na našich webových stránkách, v programu je možné vyhledávat a filtrovat podle dne konání, lokality, umělce či typu programu. Navíc si můžete sestavit svůj festivalový kalendář na míru a uložit jej do záložky Můj program.

R24_headliners_1080x1360_bez log_32

Dostávejte důležité novinky jako první