0

Sobota plná divadelních ozdravných procedur

FESTIVAL KULTURNÍCH KRATOCHVÍLI VČEREJŠÍM DNEM V DUCHU LETOŠNÍHO TÉMATU – REGENERACE ZAHÁJIL SVÉ OSMIDENNÍ TRVÁNÍ V DIVADLECH, PARCÍCH ULICÍCH A NA NÁMĚSTÍCH HISTORICKÉHO CENTRA HRADCE KRÁLOVÉ. POJĎTE SE S NÁMI PODÍVAT, JAKÉ KULTURNÍ OZDRAVNÉ PROCEDURY MŮŽETE DNES VYZKOUŠET.

TIPY NA DNEŠNÍ DEN

Druhý festivalový den, druhá festivalová doporučení — jestli byste se měli dneska něčím kulturně zregenerovat, tak tímhle ↓↓

Nepřátelský

Téměř holé jeviště jen ostře osvětlují reflektory a osamocený herec na scéně oživuje postavy, dekorace i situace. Olivier Rannou po vzoru spaghetti westernu vykresluje svět protagonisty se značnou várkou černého humoru. Autor v inscenaci rozvíjí na mnoha úrovních žánr objektového divadla. Jednotlivé předměty jsou přebírány, recyklovány a přetvářeny. Vždy s kreativitou, která je charakteristická pro všechny projekty Bakélite.

Vstupenky jsou stále k zakoupení online nebo na prodejních festivalových místech.

Maryša

Maryša v lidech evokuje představu krojů a nářečí. Pod touto slupkou se ale skrývá příběh nemilosrdného mechanismu, krutého perpetuum mobile, které od dob bratří Mrštíků z naší společnosti zcela nezmizelo a které sice mele pomalu, ale zato jistěji než Vávrovy mlýny. Inscenace tančí v rytmu současného popu a připravuje kávu, která je vskutku brutalistní.

Vstupenky jsou stále k zakoupení online nebo na prodejních festivalových místech.

Stand-up Show

Skupina komiků z UNDERGROUND COMEDY! Znovu vám podstrojí pořádnou porci humoru, co je občas jemný jak dětská prdýlka, jindy nabroušený jako břitva v Barber Shopu. Humor, který vás nenechá v klidu. Témata, o kterých se nemluví.

Vstupné je dobrovolné.

den2_TIP

VIDEO

Přinášíme vám video shrnutí ze sobotního dne. Můžete si s námi zavzpomínat a naladit se na společnou kulturní regeneraci! Přijďte si pro ni do hradeckých divadelních sálů, ulic, sadů či šapitó... a užívejte si nabitý program do úplného zregenerování.

 

Festival Regiony - DEN 02 (Pedstaven scn)

JAZYKOLAM PRO DNEŠNÍ DEN

Letošní téma je samo o sobě slovní hříčkou. Pro zpestření vám posíláme jazykolam pro dnešní den vztahující se k Regionům.

Já rád regeneraci, ty rád regeneraci, 
ty rád regeneraci, já rád regeneraci, co nám brání dát si regeneraci?

Get important news first