1

Regiony dnes startují své osmidenní působení

REGIONY DNES STARTUJÍ SVÉ OSMIDENNÍ PŮSOBENÍ. A JE NA CO SE TĚŠIT. FESTIVAL NABÍDNE 303 AKCÍ NA VÍCE NEŽ 30 MÍSTECH PO CELÉM HRADCI KRÁLOVÉ, VČETNĚ HISTORICKÉHO CENTRA, DIVADEL, MĚSTSKÝCH PARKŮ A ULIC.
Tématem letošního ročníku je Chvění. Tekutost. Rovnováha. Program festivalu se zaměřuje na představení zkoumající tyto koncepty skrze různé umělecké formy, které divákům nabídnou unikátní umělecké zážitky. Níže vám přinášíme pár tipů prvního dne ⬇
R24_headliners_1080x1360_bez log_31
DIVADELNÍ TIPY
Soubor UnterWasser přináší neobvyklý vizuální divadelní projekt BOXY  instalaci tvořenou z boxů a bedýnek, které v sobě ukrývají mikro představení a interaktivní hry určené vždy pouze pro jednoho diváka. Diváci jsou pozváni k prožití jedinečného, osobního a specifického zážitku a nahlížením do vnitřků boxů skrze škvírky či otvory se noří do intimního ohraničeného prostoru, který skýtá malé poetické světy. 
 
Bulharské činoherní divadlo Dramatichen teatür Plovdiv hradeckému publiku představí moderní interpretaci Shakespearovy slavné komedii Zkrocení zlé ženy režiséra Staika Murdjeva. Modernizace přesahuje běžný jevištní přístup aktualizace klasických děl prostřednictvím moderních kostýmů, výpravy a hudby. Inscenace se dotýká současné intelektuální debaty o rozdílech (jsou-li) a boji (či nikoliv) mezi pohlavími. Hravá a dynamická inscenace plná převleků, omylů a lásky je v pojetí Murdjeva jeden obří, barevný a energií překypující cirkus.
 
Ženský soubor Holektiv rozehraje v podvečer Malé náměstí se svou insceancí MASS.KKolik masek vyzkoušíme, než najdeme sami sebe? Jedno ego, jedna MC a vy. Energií nabitá street show atakující hledání vlastního já v dnešním virtuálním světě. MASS je masa, ale také mše, ve svém původním významu jako moment spojení a poznání. MASS.K pracuje s maskami jako atributy, nástroji pro transformaci vlastní identity do podob, které jsou nám vlastní nebo za které se chceme ukrýt. Jde o projekt odkrývající skryté touhy, tabu. K’ konotuje zkratku OK – „All Correct“, ale i opak významu „Knockout“. 
HUDEBNÍ TIPY
Hudební letní scénu před Klicperovým divadlem odstratuje Sépie z Hor spolu s kapelou Mastix. Moderní jazzová kapela čtyř sehraných kamarádů a zkušených hudebníků, která se formovala v průběhu posledních pěti let hraním na ulici. Hudba je založena na improvizaci, experimentovaní a propracovaní opakujících se motivů. Je energická, taneční a inspirující. Mastix je první hradecká oblastní předkapela složená z herců a přátel Klicperova divadla. Opulentní večírek nezávislý na ročním období, čase i prostoru! Nekonečná a nekončící show plná písní z představení i mimo ně.
 
Přijďte si dobít baterky na koncert Glad For Today. Mají na svém kontě super zářezy, jako třeba turné po Kanadě, několikeré účinkování na festivalech Rock For People a Mighty Sounds nebo třeba hraní s Boston Manor, Zebrahead, Normandie a spoustou dalších. Melodie, positive vibes, energie a hromada lásky. To ti GFT nabídnou.  
 
U Draku to rozjedou Galia Brothers. Bratři každým coulem. Od dětství spolu muzicírují a podíleli se na nespočtu projektů. Důraz vždy kladli na dvě věci – kvalitu produkce a zábavy. Vystupují spolu s partou energických lidí. Pevně věří, že za 15 let profesionální hudební kariéry by nebylo těžké najít mnoho těch, co je ráno proklínali za bolavá těla zmučená od tancování či jiných příjemností, které se mohly za zvuku jejich živelné muziky přihodit.

 

R24_headliners_1080x1360_bez log_69

HADRIÁN
Denní festivalový zpravodaj. Rozhovory, recenze, reportáže, glosy, pozvánky i aktualní denní program. Čtení nejen pro dlouhou chvíli před začátkem představení. Aktuální číslo je k dostání u informačního centra a u velkých scén. Všechny čísla poté naleznete i online. Tak s chutí do čtení!

VSTUPENKY
Vstupenky je možné zakoupit on-line či v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a ve Festivalovém infocentru v Žižkových sadech. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

FESTIVALOVÝ KATALOG
I letos si můžete zakoupit festivalový katalog. Najdete v něm kompletní program s anotacemi a fotografiemi letošních headlinerů.

 

MŮJ PROGRAM
Program je zveřejněn na našich webových stránkách, v programu je možné vyhledávat a filtrovat podle dne konání, lokality, umělce či typu programu. Navíc si můžete sestavit svůj festivalový kalendář na míru a uložit jej do záložky Můj program.

R24_headliners_1080x1360_bez log_13

Dostávejte důležité novinky jako první