0

Připravte se! Roztáčíme víkendové kolo kulturních zážitků

PO VÍCE JAK ROČNÍM KULTURNÍM DETOXU MÁME ZA SEBOU ÚSPĚŠNÝ START DO OSMIDENNÍHO FESTIVALOVÉHO HODOVÁNÍ. JSME MOC RÁDI, ŽE VÁŠ KULTURNÍ APETIT NEZTRATIL NA CHUTI A JDETE DO TOHO S NÁMI!

Sobotní tipy

Festivalové kolo překypuje ojedinělými kulturními zážitky. Pojďte ho s námi roztočit a užít si letní víkend plný divadla, hudby a živého umění.

Váháte, kam dřív zajít? Níže vám přinášíme pár tipů na sobotní festivalové radovánky.
DSC_0718

Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou

Hned dvakrát dnes Divadlo Drak uvede autobiografický příběh výtvarníka, ilustrátora a autora knih pro děti Petra Síse o posedlosti hudbou, malováním, o vládě ideologie, tíze dějin a potřebě svobody Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou„Zeď je zcela ojedinělou světově ceněnou knihou, která dětem i jejich rodičům přibližuje léta 1948–1989, dobu komunismu a socialismu, kdy za železnou oponou v Československu žili, pracovali a snili obyčejní lidé.“

 
 
sakurambo

Sakurambo

V Rytířském sále Městské hudební síně si platforma pro experimentální inscenační tvorbu D'epog pro své diváky připravila frašku ze starého Japonska o třech dějstvích Sakurambo.

DSC_1796

V Atriu Radnice se můžete ve večerních hodinách těšit na surrealisticko-absurdní fyzickou divadelní improvizaci Svědomitě nepřipravení v podání čtveřice herců My kluci, co spolu chodíme. Společně pro své diváky vytváří spontánní koláže scén a obrazů protkané hudebním a světelným doprovodem, od abstraktna až po absurdno.

 

 

 

 

KD_Ženitba

Ženitba

Na prknech hlavní scény Klicperova divadla se odehraje slavná komedie Ženitba ruského dramatika Nikolaje Vasiljeviče Gogola v osobitém zpracování dua SKUTR. „Jak člověk začne z dlouhé chvíli moc přemýšlet, tak pochopí, že se koneckonců fakticky musí oženit. To si jednoho krásného dne řekne vládní rada Podkolatov. Jenže kde vzít nevěstu? A je to opravdu na celý život? Ještě že má věrného přítele Kočkareva, který za něj všechny problémy promptně vyřeší.“ Hra o touze prolomit samotu a o neschopnosti být s někým. A o lidech, kteří nevidí dál než za hranice vlastního městečka a jejichž zabedněnost je tak důkladná, že k nim nepronikne ani paprsek normálního lidského citu. Hra tak třeskutně komická, až z ní chvílemi mrazí.

Praktické informace – Akreditace

Děkujeme vám za ohleduplnost při vyzvedávání festivalových akreditací. Máme pro vás pár tipů, jak si co nejvíce zpříjemnit vstup do areálu.

Akreditaci si můžete vyzvednout kdykoliv během dne, a to na všech oficiálních scénách festivalu. Vyzvednutá akreditace poté slouží jako vstupenka do všech zákoutí areálu a na všechny festivalové scény.

Dostávejte důležité novinky jako první