0

Páteční festivalové tipy

OSMIDENNÍ FESTIVALOVÝ POBYT PLNÝ REGENERAČNÍCH DIVADELNÍCH A HUDEBNÍCH PROCEDUR DNEŠNÍM DNEM KONČÍ. VYRAZTE SI UŽÍT POSLEDNÉ DOUŠKY FESTIVALOVÉ ATMOSFÉRY.

TIPY NA DNEŠNÍ DEN
Osmý a poslední festivalový den, osmá a poslední festivalová doporučení — jestli byste se měli dneska něčím kulturně zregenerovat, tak tímhle ↓↓

Konec rudého člověka
Na základě rozhovorů z knihy Doba z druhé ruky napsal Daniel Majling ucelenou hru sledující osudy jedné privilegované komunistické rodiny v letech 1989–2003. Osobní příběhy jednotlivých postav ovlivňují historické zkušenosti, frustrace ze ztracené velmocenské pozice i ze zklamaných nadějí. Šest Čechovovských obrazů vypráví s dávkou nadsázky o sovětském člověku. Dá se ale dnes vůbec hovořit o konci rudého člověka?
Vstupenky jsou stále k zakoupení online nebo na prodejních festivalových místech.
Telma a Hajda
Inscenace inspirovaná filmem režiséra Ridleyho Scotta Thelma and Louise pracuje s loutkovými prvky. Vypráví příběh dvou žen, které se rozhodnou utéct z každodenního stereotypu. Inscenací chtějí autorky polemizovat se zdánlivě dnes už ustáleným pohledem. Pohledem na ženu, která nepatří jen do jisté role, na jisté místo. Ta doba je už přeci pryč. Je to ale opravdu tak?
Vstupné je dobrovolné.
27 Exekuční show Jana Mydláře
Raně barokní katovna české politiky. Morbidní kabaret národního hrdinství, ve kterém konferenciér Jan Mydlář dává prostor k 27+1 originálním číslům. Od kupletu k madrigalu a od žonglování po drama, to vše s vírou pevnou jako mariánský sloup a z lásky věrné až za hrob. Nejveselejší tanec smrti v Evropě od Geisslers Hofcomoedianten.
Vstupenky jsou stále k zakoupení online nebo na prodejních festivalových místech.
8_DEN_TIP_vol2

VIDEO
Poslední festivalový videoreport přináší osmidenní shrnutí od našich známých videoprůvodců festivalem — Šimonem Dohnálkem (hercem Divadla Drak), Janem Vápeníkem (hercem Klicperova divadla) a Andreou Moličovou (vedoucí produkce kontrapunktu). A co se nejvíce líbilo na festivalu vám?  ↓↓

Festival Regiony - DEN 08 (Shrnut)

JAZYKOLAM PRO DNEŠNÍ DEN
Letošní téma je samo o sobě slovní hříčkou, nemyslíte? Pro zpestření vám posíláme jazykolam pro dnešní den vztahující se k Regionům.

Měla regenerace v generaci degeneraci, degenerace v generaci pípla.
Zmáčkla regenerace degeneraci v generaci, degenerace v generaci chcípla.

Get important news first