1

OSMIDENNÍ REGENERACE KULTURY A REGENERACE KULTUROU ZAČÍNÁ

OSMIDENNÍ REGENERACE KULTURY A REGENERACE KULTUROU PRÁVĚ ZAČÍNÁ. JIŽ 27. ROČNÍK DIVADELNÍHO FESTIVALU REGIONY SI PRO SVÉ NÁVŠTĚVNÍKY LETOS PŘICHYSTAL PESTROBAREVNÝ PROGRAM, VE KTERÉM SI SVŮJ ZŮSOB REGENERACE VYBERE KAŽDÝ. 

TIPY NA DNEŠNÍ DEN

První festivalový den, první festivalová doporučení — jestli byste se měli dneska něčím kulturně zregenerovat, tak tímhle ↓↓

Macbeth

Shakespearův Macbeth s verši přeloženými do sardinštiny a podle původní alžbětinské tradice hraný pouze muži. Unikátní jevištní zpracování Macbetha v podání Sardegna Teatro v koprodukci s TeatroPersona dostalo několik italských a mezinárodních ocenění. Inscenace, která doslova procestovala celý svět, konečně zavítá i do České republiky.

Vstupenky jsou stále k zakoupení online nebo na prodejních festivalových místech.

Švédované filmy

UMSKUP ve spolupráci s UMSKUP Universal Pictures uvádí. Legendární natáčení bezrozpočtového remaku kteréhokoliv díla světové kinematografie dle vašeho výběru. Hrají ve 3D.

Vstupné se prodává pouze na místě hodinu před začátkem představení.

Neviditelná země

Přes poušť, za našimi zády. Nahoru po horách, dolů po páteři. V den, kdy vypukla válka, jsme opustili domov. Geografie a politika jsou fyzicky rozšířeny a transformovány do organických performačních platforem – našich těl – a my se učíme, co je to dotek, přítomnost a vytrvalost. Vizuální divadelní duo Livsmedlet si v inscenaci klade výzvu v podobě jedinečného setkání loutkářství a choreografie.

Vstupenky jsou stále k zakoupení online nebo na prodejních festivalových místech.

1_den_regiony_2k22_sablona_denni_tip_cisla_EDITED

PRAKTICKÉ INFORMACE 

 

Jak si můžete zakoupit vstupenky? Vstupenky je možné zakoupit on-line nebo v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a v průběhu festivalu také v Žižkových sadech a na divadelních pokladnách. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí ale tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

Jak bude letos festival vypadat? Máme pro vás jednu důležitou informaci – jak jste si mohli všimnout, Žižkovy sady jsou oplocené, ale to nic nemění na tom, že budou stejně jako v předchozích letech křížem krážem od brzkých ranních hodin do konce nočního programu (02.00 hodin) zcela průchozí. Vstup do areálu je zdarma. 

 

Vytvořte si svůj program! Program je zveřejněn na našich webových stránkách, v programu je možné vyhledávat a filtrovat nejen podle dne konání, lokality či typu, ale i podle věkové přístupnosti. Navíc si můžete sestavit svůj festivalový kalendář na míru a uložit jej do záložky Můj program.

JAZYKOLAM PRO DNEŠNÍ DEN

Letošní téma je samo o sobě menší jazykolam. Pro zpestření vám posíláme jazykolam pro dnešní den vztahující se k Regionům.

Nezregeneruje-li kultura společnost, zregeneruje se společnost sama?
Nezregeneruje-li kultura společnost a společnost kulturu, zregenerují se sami?

Get important news first