1

Kulturní tsunami pokračuje

O VÍKENDU SE HRADCEM PŘEHNALA FESTIVALOVÁ BOUŘE PLNÁ DIVADELNÍCH PŘEDSTAVENÍ, KONCERTŮ A NEJRŮZNĚJŠÍCH PROJEKTŮ ŽIVÉHO UMĚNÍ V RUKOU KREATIVCŮ. DOUFÁME, ŽE JSTE SE STEJNĚ JAKO MY NECHALI UNÁŠET NA VLNÁCH KULTURY A UŽILI SI POŘÁDNOU DÁVKU ZÁŽITKŮ. TÍM ALE NEKONČÍME!

Tipy na dnešní den

Víkendem festivalové radovánky nekončí. Na vlnách kultury se Hradec bude vznášet i v následujících dnech. Níže přinášíme pár tipů, jak si zpestřit vstup do nového pracovního týdne.

Nuda!

V odpoledních hodinách se v prostorách Studia Divadla Drak odehraje zvukově-pohybový koncert pro tři herce, kytaristu a nástěnné hodiny Nuda! v podání Malého divadla Jihočeského divadla„Sedni si, ani se nehni, nemluv a koukej to vydržet 45 minut! Úplně nudná show odehrávající se už po staletí ve školních lavicích.

Martinů – česká rapsodie Bohuslavova

Ve večerních hodinách se poté na prknech Hlavní scény Klicperova divadla představí Horácké divadlo Jihlava s inscenací Martinů – česká rapsodie Bohuslavova. Autorský text vznikl rukou režiséra Dodo Gombára, jedné z nejvýraznějších osobností českého divadla, ve spolupráci s dramaturgem Jaroslavem Čermákem. „Hra se vydává živě ohledávat osudy světově proslulého skladatele Bohuslava Martinů, započaté v závětří Vysočiny, ve věžní místnosti kostela svatého Jakuba v Poličce. Přibližuje zákruty mysli a některé okolnosti života tohoto skladatele, ve své vlasti zastíněného popularitou Bedřicha Smetany či Antonína Dvořáka. Cesta, jež čítá osobní i autorské touhy a sny, napříč jeho životní poutí.“

This is not a love song

Současná festivalová scéna má na festivalu své neopomenutelné místo, dnes ho zastoupí soubor Ufftenživot. Tento soubor pohybující se na nezávislé divadelní scéně od roku 2013 si do Žižkových sadů přiveze inscenaci This is not a love song„Melodie. Refrén. Slova. Choreografie. Obraz. Populární písně ovlivňují náš život, ať chceme nebo ne. Nejen milostné písně nám poskytují různorodé předobrazy o lásce a životě, k nimž máme tendenci se následně vztahovat. Podle Darwina jsou všechny písně o lásce a sexu. Možná, že vizionářsky předvídal jak bude vypadat hudební průmysl v dnešní době. Tři ženy zkoumají všudypřítomnost a sílu populárních písní. Do jaké míry jsme složeni ze střípků a znaků útočících videoklipů? Uvědomujeme si to? Jakými nositeli informací a hodnot se pak stáváme my?“

Dostávejte důležité novinky jako první