0

DEN TŘETÍ NA RITUÁLNÍCH REGIONECH

V NEDĚLI SE NEDĚLÁ, V NEDĚLI SE CHODÍ DO DIVADLA. NEVÍTE NA CO? PŘINÁŠÍME VÁM PÁR SPECIALIT Z DNEŠNÍ FESTIVALOVÉ NABÍDKY. 
DIVADELNÍ TIPY
Kam dnes vyrazit s dětmi? Od 15.00 hodin v Divadelním šapitó se představí festivaloví štamgasti Divadlo Toymachine se známým příběhem o slovutném doktoru Johanu Faustovi. O půl hodiny později, v 15.30, se (již tradičně) odehraje pohádka na Letní scéně Klicperova divadla, dnes v podání bývalé herečky Divadla Drak a aktuální herečky Klicperova divadla Ivany Bílkové, ta si pro své diváky připravila představení O dvanácti měsíčkách. V 17.30 hodin se na Hlavní scéně Divadla Drak odehraje československá isncenace neboli kus Zapsaný spolek českých a slovenských loutkářů uvádí: Kašpárek a zbojník. Představení vzniklo v koprodukci Divadla Drak a Bratislavského bábkového divadla při příležitosti třicetiletého výročí rozpadu Československa. Soubory se rozhodly divadelně reflektovat ojedinělou blízkost dvou národů, které na 75 let spojily svůj historický vývoj a která nejspíš nemá ve světě obdoby. 
 
Pro dospělé návštěvníky přinášíme též pár tipu. V odpoledních hodinách se ve Studiu Beseda odehraje inscenace Katynka z Helbronnu v podání maďarské umělecké skupiny Studio K Színház. Joggingová lovestory o dívce a muži hledajícím skutečnou, nepodmíněnou a naplněnou lásku. Na prknech Hlavní scény Klicperova divadla od 19.00 hodin uvede Horácké divadlo Jihlava představení Šepoty a výkřiky. Hluboká duševní a emocionální sonda a téma vytlačené na periferii zájmu, tedy blízkost smrti a vyrovnání se s ní. Máte chuť spíše na třeskutou komedii? Tak zavítejte od 20.00 do Divadelního šapitó na Šejkspíra z voleje, světoznámé drama Williama Shakespeare v originálním pojetí Českého národního improvizačního divadla.
 
Pokud si nejste jistí, které představení je přesně pro vás. Můžete si program jednoduše vyfiltrovat na našich webových stránkách. V sekci Program si můžete zvolit Podle typu programu, na stránce se zobrazí štítky (podle typu, věku, jazyka), které vám napomůžou ke správné volbě. Přejeme šťastnou ruku!
regiony_2023_IG_headliners30
SOUTĚŽ
Možná jste už zaznamenali, že tématem letošního ročníku je RITUÁL. Podělte se s námi o ten váš! Jaký je váš festivalový rituál? Napište nám na Facebook nebo Instagram. Možná se právě vám ozveme ve čtvrtek 29/6 s milou výhrou. A o co se hraje? Na to se můžete podívat sem.
PRAKTICKÉ INFORMACE

VSTUPENKY
Vstupenky je možné zakoupit on-line či v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a ve Festivalovém infocentru v Žižkových sadech. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

KATALOG
Jedním z festivalových rituálů je i festivalový katalog. Najdete v něm kompletní program s anotacemi, vybranými fotografiemi i ilustracemi vytvořenými speciálně pro náš festival. Pokud váháte, zda si katalog pořídit, mrkněte sem na menší ukázku!

regiony_2023_IG_headliners21

Get important news first