0

Den pátý na Rituálních Regionech

FESTIVALOVÉ DĚNÍ DNEŠNÍM DNEM VKROČILO DO SVÉ DRUHÉ POLOVINY. JE TEDY TEN SPRÁVNÝ ČAS ŠLÁPNOUT NA KULTURNÍ PEDÁL A VYRAZIT NA FESTIVAL DOPLNIT ŠŤÁVU. ČEKAJÍ NÁS JEŠTĚ ČTYŘI DNY PLNÉ DIVADLA, HUDBY A ŽIVÉHO UMĚNÍ.

TIPY NA DNEŠNÍ DEN
Na co dnes zajít v Žižkáčích? Od 16.00 v Šapitó Žižka uvede soubor My kluci, co spolu chodíme inscenaci Mami, tati, kluci říkali...  Čtveřice improvizátorů a dvojice hudebníků společně rozehrají příběh stavěný kostičku po kostičce a zimprovizovaný až k osvobozující katarzi a poznání pro děti i jejich rodiče. Od 20.00 hodin si poté nenechte ujít na festivalu již druhé představení nezávislého souboru Lachende Bestien  Kohlhaas. Autorský komentář novely Heinricha von Kleista, která vypráví příběh muže, jemuž se stane křivda. V honbě za nápravou zákonnými prostředky dojde na chvíli, kdy legální prostředky nestačí. 
 
Co se bude dít u Klicperova divadla? Od 16.00 hodin se ve Studiu Beseda slovenské Divadlo P. O. Hviezdoslava v inscenaci Generácia Z: Krása nevídaná zaměří na mýtus krásy jako sociálního konstruktu, který už od malička vnucuje dívkám představu, jaké by měly být. Vizuálně i mentálně. Od 19.00 se na prknech Hlavní scény Klicperova divadla představí divadlo Kazalište Marina Držiće z Dubrovníku a jejich Hamlet (v originálním pojetí).
 
Odpoledne u Divadla Drak patří souboru Loutky bez hranic, ten uvede hned dvě představení pro děti Jabloňová pohádkaBojím se v lese. Od 21.00 na hlavní scéně Divadla Drak budete moci zhlédnout originální gamingovou performace Virtual Ritual, jež své diváky přivádí do paralelního světa online videoher. Urbanista Osamu Okamura, YouTuber Atlet, fotografka Adéla Vosičková vytvoří expertní gamingový panel, aby otestovali potenciál herního města.
regiony_2023_IG_headliners13
SOUTĚŽ
Možná jste už zaznamenali, že tématem letošního ročníku je RITUÁL. Podělte se s námi o ten váš! Jaký je váš festivalový rituál? Napište nám na Facebook nebo Instagram. Možná se právě vám ozveme ve čtvrtek 29/6 s milou výhrou. A o co se hraje? Na to se můžete podívat sem.

PRAKTICKÉ OKÉNKO
VSTUPENKY
Vstupenky je možné zakoupit on-line či v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a ve Festivalovém infocentru v Žižkových sadech. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

KATALOG
Jedním z festivalových rituálů je i festivalový katalog. Najdete v něm kompletní program s anotacemi, vybranými fotografiemi i ilustracemi vytvořenými speciálně pro náš festival. Pokud váháte, zda si katalog pořídit, mrkněte sem na menší ukázku! 

 

MŮJ PROGRAM
Vytvořte si svůj program! Program je zveřejněn na našich webových stránkách, v programu je možné vyhledávat a filtrovat podle dne konání, lokality, umělce či typu programu. Navíc si můžete sestavit svůj festivalový kalendář na míru a uložit jej do záložky Můj program.

regiony_2023_IG_headliners32

Dostávejte důležité novinky jako první