0

Den druhý na Rituálních Regionech

ZAHÁJENÍ LETOŠNÍCH REGIONŮ BYLO VSKUTKU VELKOLEPÉ. HISTORICKÝM CENTREM HRADCE I PŘILEHLÝMI PARKY SE PŘEHNALO KULTURNÍ TORNÁDO. HLÁSÍME, ŽE SE ZDE USADILO PO DOBU OSMI DNŮ. PŘIJĎTE HO ZAŽÍT I VY, STOJÍ TO ZA TO! NEVÍTE, KDE ZAČÍT? PŘINÁŠÍME VÁM PÁR TIPŮ!
Letos poprvé ve své historii představí Regiony premiéru autorského projektu, který vzniká přímo pro samotný festival! Autorem projektu K Prameni je Jakub Gottwald, první držitel Ceny Thálie v kategorii Alternativního divadla (2020). Jedna z největších událostí letošního ročníku festivalu se v průběhu celého týdne odehraje celkem 16krát, zde je přehled všech časůBuďte s námi na počátku nového Regionálního rituálu!
DIVADELNÍ TIPY
U Draku budou dnes dominovat dračí představení. Můžete se těšit již v 16.00 hodin ve Studiu Divadla Drak na světoznámý příběh o malém chlapci, který se vymyká většinové společnosti a žije své osobní dobrodružství, příběh Huckleberryho Finna. V 17.00 hodin na Hlavní scéně Divadla Drak budou z nebe padat andělé, nevěříte? Příjďte se přesvědčit na vlastní oči na představení To je Andělení!
 
Klicperovo divadlo na svých prknech uvede též domovské inscenace. V 15.00 hodin ve Studiu Beseda uvede Očarováníromán o osobní zodpovědnosti a kolektivní vině. V hlavním večerním čase v 19.00 hodin se poté na Hlavní scéně Klicperova divadla odehraje představení Tělo tajné agentky. Hříšný thriller o lidské chuti žít. Doku-fikční hra podle skutečného příběhu Hany Krupkové o síle přežít za všech režimů.
  
A co se bude dít dole v Žižkáčích? V 18.00 hodin se v Šapitó Žižka odehrají už tak trochu legendární (a trochu rituální) Švédované filmy od Umělecké skupiny UMSKUP. Rozcvičte si svalstvo v obličeji, smích je zaručen. Trochu z jiného tematického soudku si nalijeme ve 20.00 hodin v Divadelním Šapitó, kde se představí uskupení BodyVoiceBand s inscenací Meetflannery
regiony_2023_IG_headliners5
SOUTĚŽ
Možná jste už zaznamenali, že tématem letošního ročníku je RITUÁL. Podělte se s námi o ten váš! Jaký je váš festivalový rituál? Napište nám na Facebook nebo Instagram. Možná se právě vám ozveme ve čtvrtek 29/6 s milou výhrou. A o co se hraje? Na to se můžete podívat sem.
PRAKTICKÉ INFORMACE

VSTUPENKY
Vstupenky je možné zakoupit on-line či v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a ve Festivalovém infocentru v Žižkových sadech. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

KATALOG
Jedním z festivalových rituálů je i festivalový katalog. Najdete v něm kompletní program s anotacemi, vybranými fotografiemi i ilustracemi vytvořenými speciálně pro náš festival. Pokud váháte, zda si katalog pořídit, mrkněte sem na menší ukázku!

regiony_2023_IG_headliners20

Dostávejte důležité novinky jako první