0

Den čtvrtý na Rituálních Regionech

FESTIVALOVÝ VÍKEND JE ZA NÁMI A NECHVALNÉ PRACÍ ČI ŠKOLOU POVINNÉ PONDĚLÍ JE TU. PŘINÁŠÍME VÁM BOHATÝ PROGRAM, DÍKY KTERÉMU ZAPOMENETE, JAKÝ DEN VLASTNĚ JE (PROTOŽE JE PŘECI DIVADELŇÁK). DNEŠKEM SE RÁDIUS FESTIVALU ROZŠÍŘÍ AŽ DO LETNÍHO KINA ŠIRÁK, ZDE MŮŽETE VIDĚT SLOVUTNÉ UMĚNÍ NOVÉHO CIRKUSU!
DIVADELNÍ TIPY
Umění nového cirkusu můžete dnes (i zítra) vidět v Letním kině Širák. A to v podání osobitého souboru Cirk La Putyka. Ten vám ve spolupráci s kyjevskou cirkusovou a divadelní akademií uvede inscenaci BoomBudou hrát o svobodě a o všem, co se nás dotýká a co máme společného. Pojďte za(žít) ten neskutečný příval energie mladé generace, kterou spojily válka a cirkus.
 
V odpoledních hodinách bude v Žižkových sadech v Open Air stanu probíhat dílna V objetí masek, ve které si budete moci vyrobit unikátní masky, díky kterým se budete moci na chvíli vžít do role herce a být kýmkoliv. O tento zážitek se postará Čarokrásno kolektiv.
 
Do Studia Beseda Klicperova divadla dnes zavítají hned dva pražské soubory, od 16.00 hodin můžete vidět iscenaci Jako lvi aneb Sestup a vzestup pana B. v podání nezávislé divadelní skupiny Lachende Bestien. Ve večerních hodinách (od 22.30 hodin) poté zveme na Červa v srdci člověka Divadla Disk. 
 
A co se dnes děje u Draku? O 20.00 hodin uvede Divadlo X10 sugestivní verzi báje známé z Ovidiových Proměn Gorgó. Pak si můžete zajít zatančit do Šapita před Divadlem Drak, bude hrát Fekete Seretlek a bude to velké.
regiony_2023_IG_headliners7
SOUTĚŽ
Možná jste už zaznamenali, že tématem letošního ročníku je RITUÁL. Podělte se s námi o ten váš! Jaký je váš festivalový rituál? Napište nám na Facebook nebo Instagram. Možná se právě vám ozveme ve čtvrtek 29/6 s milou výhrou. A o co se hraje? Na to se můžete podívat sem.

PRAKTICKÉ OKÉNKO
VSTUPENKY
Vstupenky je možné zakoupit on-line či v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a ve Festivalovém infocentru v Žižkových sadech. Ve všech prodejních místech jsou k dostání vstupenky na všechna festivalová představení. Více než 90 % open air produkcí tradičně zůstává v režimu dobrovolného vstupného.

 

KATALOG
Jedním z festivalových rituálů je i festivalový katalog. Najdete v něm kompletní program s anotacemi, vybranými fotografiemi i ilustracemi vytvořenými speciálně pro náš festival. Pokud váháte, zda si katalog pořídit, mrkněte sem na menší ukázku! 

 

MŮJ PROGRAM
Vytvořte si svůj program! Program je zveřejněn na našich webových stránkách, v programu je možné vyhledávat a filtrovat podle dne konání, lokality, umělce či typu programu. Navíc si můžete sestavit svůj festivalový kalendář na míru a uložit jej do záložky Můj program.

regiony_2023_IG_headliners25

Dostávejte důležité novinky jako první