1
Header fotka

28. ročník festivalu

23/6 – 30/6 2023

Aktuality z festivalu

Festivalový program je zveřejněn

24/4/2023

Festivalový program je zveřejněn

Na posledních osm červnových dní se město Hradec Králové, jeho divadelní scény, ulice, parky i náměstí stanou dějištěm dalšího ročníku mezinárodního divadelního festivalu REGIONY. Svátek divadla nabídne opět nepřeberné množství divadelních, hudebních a doprovodných produkcí z české i mezinárodní scény – od činohry, alternativního divadla, tance, performance, autorských představení, přes loutkové divadlo a pohádky až po koncerty a diskuse.

Odhalujeme téma a vizuální identitu

13/2/2023

Odhalujeme téma a vizuální identitu

28. ročník festivalu REGIONY Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové se letos vrací k divadelním kořenům a oživí v každém návštěvníkovi uměleckého ducha. Svou náplní zrcadlí v tradičním i moderním pojetí téma RITUÁLU.

27. divadelní REGIONY v Hradci Králové končí

2/7/2022

27. divadelní REGIONY v Hradci Králové končí

Největší česká divadelní přehlídka zakončila v pátek 1. července své osmidenní konání. Tradiční svátek divadla, hudby a živého umění přilákal do Hradce Králové stovky účinkujících a desetitisíce diváků.

Páteční festivalové tipy

29/6/2022

Páteční festivalové tipy

Osmidenní festivalový pobyt plný regeneračních divadelních a hudebních procedur dnešním dnem končí. Vyrazte si užít poslední doušky festivalové atmosféry.

Čtvrteční festivalové tipy

29/6/2022

Čtvrteční festivalové tipy

Letošní téma v sobě ukrývá ještě jedno slovíčko, které nás provází nejen osmidenním festivalem — (re)generace. Kultura svou všestranností a otevřeností vytváří mosty mezi generacemi a my jsme rádi, že se na stavbě oněch mostů podílíte spolu s námi. Dnešní den patří těm nejmenším divákům. A co může být lepší odměnou za vysvědčení než divadlo?

Středeční festivalové tipy

29/6/2022

Středeční festivalové tipy

1, 2, 3,... taky jste si dnes počítali, kolik zbývá dní do konce letošního festivalu? Teď je pravý čas dát si pořádnou dávku divadelního proteinu, doporučujeme naředit s tím hudebním, a užít si poslední červnové dny plné kultury.

Úterní festivalové tipy

28/6/2022

Úterní festivalové tipy

Remíza, reparát, renomé — je to 4:4 a dnešním dnem oficiálně vstupujeme do druhé půli festivalu. Tak neváhejte a vyrazte do historického centra Hradce na čtyřdenní festivalový reparát. Poslední čtyři dny na to získat renomé festivalového diváka.

Pondělní festivalové tipy

27/6/2022

Pondělní festivalové tipy

Dnešním dnem uzavíráme první polovinu festivalového pobytu plného regenerace, tak strčte nohy do bot a hurá na festival.

Nedělní festivalové tipy

26/6/2022

Nedělní festivalové tipy

Růst, rozvoj, regenerace (kultury i kulturou) — v tomto duchu se nese nejen dnešní den, ale i celý festival. Přijďte si s námi užít neděli a zregenerovat se před nástupem do nového pracovního týdne.

Sobota plná divadelních ozdravných procedur

25/6/2022

Sobota plná divadelních ozdravných procedur

Festival kulturních kratochvíli včerejším dnem v duchu letošního tématu – Regenerace zahájil své osmidenní trvání v divadlech, parcích, ulicích a na náměstích historického centra Hradce Králové. Pojďte se s námi podívat, jaké kulturní ozdravné procedury můžete dnes vyzkoušet.

OSMIDENNÍ REGENERACE KULTURY A REGENERACE KULTUROU ZAČÍNÁ

24/6/2022

OSMIDENNÍ REGENERACE KULTURY A REGENERACE KULTUROU ZAČÍNÁ

Osmidenní regenerace kultury a regenerace kulturou právě začíná. Již 27. ročník divadelního festivalu Regiony si pro své návštěvníky přichystal pestrobarevný program, ve kterém si svůj způsob regenerace vybere každý.

Už za deset dní startují divadelní REGIONY

14/6/2022

Už za deset dní startují divadelní REGIONY

Tradiční svátek divadla znovu rozžije v závěru června celé centrum Hradce Králové i jeho okolí. Největší česká divadelní přehlídka REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové vstupuje do 27. ročníku, který se letos bude konat v posledním červnovém týdnu od 24. 6. do 1. 7. 2022.

Zahajujeme předprodej vstupenek

3/5/2022

Zahajujeme předprodej vstupenek

Závěr letošní divadelní sezóny bude v Hradci Králové opět patřit svátku divadla. 27. ročník největší české divadelní přehlídky, která od loňského roku nese nový název REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové, se bude konat v posledním červnovém týdnu od 24. 6. do 1. 7. 2022.

Téma a vizuální identita

9/3/2022

Téma a vizuální identita

REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové odkrývá své téma a vizuální identitu. Festival reflektuje aktuální situaci doma i v zahraničí. V reakci na to vznikla hlavní myšlenka a náplň letošního ročníku festivalu, kterou se stala regenerace.

Divadelní festival dnes končí

25/6/2021

Divadelní festival dnes končí

Svátek divadla, hudby a živého umění – Regiony Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové dnes zakončí své osmidenní konání. Přijďte si vychutnat poslední den a využít finální možnosti zhlédnout jedinečné kulturní zážitky.

Zobrazit všechny aktuality

Videa

Regiony 2022 | 24. 6. – 1. 7. 2022

Spustit video

Zobrazit více videí

Partneři

Generální partneři
Calendarium ReginaStatutární město Hradec Králové
Hlavní partneři
Státní fond kultury ČRKrálovéhradecký krajMinisterstvo kultury ČRPotlesk
Zobrazit všechny partnery

Dostávejte důležité novinky jako první